Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Porada agrotechniczna: 22 395 66 66

Programy ochrony 2018
Cumullus Farm 2018

Cebula

Cebula zwyczajna jest jednym z najważniejszych pod względem gospodarczym gatunków wśród warzyw cebulowych. Powierzchnia upraw cebuli w Polsce przekracza 25 tys. hektarów i jej produkcja wykazuje wyraźną tendencję wzrostową. Cebula odgrywa również ważną rolę w produkcji warzyw na całym świecie.

Marchew

Marchew to również jeden z najważniejszych gatunków warzyw produkowanych w Polsce. To najpowszechniej uprawiane w Polsce warzywo zajmuje w ostatnich latach około 17-18% powierzchni wszystkich upraw polowych. Przeważająca część zbiorów przeznaczana jest na zaopatrzenie rynku krajowego, ale warzywo to ma również znaczenie eksportowe.

Kapusta

Kapusta głowiasta to kolejna uprawa należąca do najbardziej popularnych i najważniejszych gatunków warzyw. W skali światowej produkcja kapusty zajmuje drugie miejsce po pomidorze, a w Polsce, zarówno pod względem powierzchni uprawy, jak i rocznej produkcji jest na pierwszym miejscu. Udział kapusty głowiastej w powierzchni uprawy zajętej corocznie przez warzywa stanowi około 19%, a w całkowitej, rocznej produkcji warzyw ponad 32%. Swą popularność zawdzięcza łatwości uprawy, szerokim możliwościom użytkowania, wysokiej wartości odżywczej, łatwemu przetwórstwu i przechowywaniu. Główki przeznacza się głównie do bezpośredniego spożycia, kwaszenia oraz coraz częściej do produkcji sałatek.

Pomidor

Produkcja pomidorów spod osłon w Polsce na przestrzeni ostatnich lat zwiększyła się o 35%. Było to możliwe pomimo jednoczesnego spadku powierzchni upraw i wynikało ze znacznego zwiększenia wydajności produkcji. Pomidor jest rośliną o wysokich wymaganiach cieplnych, wrażliwą na chłody i przymrozki.

Technologie ochrony warzyw

Kliknij grafikę technologii, aby ją powiększyć.

cebula technologia 2018 kapusta technologia 2018 marchew technologia 2018 pomidor technologia 2018

Program ochrony warzyw 2018

Poniżej prezentujemy Program ochrony warzyw 2018 do obejrzenia online, w technologii Flash. Najlepszą jakość oglądania publikacji uzyskuje się w trybie pełnoekranowym. Wyjść z tego trybu można zawsze po naciśnięciu odpowiedniej ikony bądź naciśnięciu klawisza Escape (ESC) na klawiaturze.

Jeśli Twoje urządzenie nie obsługuje technologii Flash lub nie wyświetla Programu ochrony prawidłowo kliknij tutaj: Program ochrony warzyw 2018

Instrukcja obsługi

Poniżej znajdziesz opis przycisków wykorzystywanych do przeglądania publikacji.

Dodatkowe informacje:
W każdej chwili możesz przejść do dowolnej części publikacji klikając ikonę SPIS TREŚCI a następnie z listy wybierając interesującą Cię pozycję.
Powiększać obraz możesz za pomocą odpowiednich ikon a także poprzez dwukrotne kliknięcie lewym przyciskiem myszy.
Tryb pełnoekranowy jest najwygodniejszą formą przeglądania publikacji, włączysz go używając odpowiedniej ikony. Wyjść z trybu pełnoekranowego możesz zawsze przez naciśnięcie klawisza ESC (Escape) lub odpowiedniej ikony.

Kontakt

Sienna 39,
00-121 Warszawa
22 395 66 60
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Nasze produkty

 

  •  
  •  
  •