Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Porada agrotechniczna: 22 395 66 66

Programy ochrony 2018
Cumullus Farm 2018

Od 2014 roku obowiązuje w Polsce integrowana ochrona roślin jako jeden z elementów integrowanych programów produkcji roślin. Spośród kompleksu metod ochrony upraw roślin rolniczych, sadowniczych i warzywniczych najważniejsze są metody profilaktyczne, oparte na prawidłowej agrotechnice, hodowli odmian, a także biologiczne i mechaniczne. Pomimo postępu i rozwoju tych metod chemiczna ochrona roślin, oparta na stosowaniu syntetycznych substancji biologicznie aktywnych, jest w wielu wypadkach nadal niezbędna. Decyzja o zastosowaniu metody chemicznej powinna opierać się na stałym monitorowaniu pól i sadów, prognozach i sygnalizacji pojawienia się danego gatunku agrofaga, znajomości jego biologii, ekologii oraz progu szkodliwości. Ostatnim ważnym etapem jest wybór właściwego środka ochrony roślin oraz termin jego zastosowania.

Metoda chemiczna ma na celu bezpośrednie zwalczenie lub ograniczenie liczebności gatunku organizmu szkodliwego powodującego gospodarcze straty w rolnictwie, sadownictwie czy warzywnictwie. Wśród wielu gatunków agrofagów, niektóre mają status bardzo groźnych, rokrocznie przekraczających próg szkodliwości, inne uważane są za ważne lub fakultatywne, ponieważ ich znaczenie może się zmieniać w zależności od zmian czynników środowiskowych, agronomicznych, klimatycznych oraz związanych z działaniem człowieka.

Na skutek nadmiernego lub nieracjonalnego stosowania pestycydów w przeszłości, a także poprzez stosowanie niewłaściwej agrotechniki, na przykład błędnego zmianowania lub produkcji roślin w systemie monokultur, przyczyniono się do wystąpienia wielu niekorzystnych zjawisk, takich jak na przykład kompensacja chwastów, szkodników i chorób, zmniejszenie się ilości gatunków pożytecznych, wyjałowienie gleb lub wykształcenie się odporności na środki chemiczne u niektórych gatunków agrofagów. Konsekwencją tych zjawisk jest konieczność stosowania zwiększonej ilości środków ochrony roślin, co powoduje szereg dalszych zagrożeń. Właściwe ich stosowanie musi więc opierać się na wiedzy znacznie wykraczającej poza opis zwalczanego gatunku i brać pod uwagę liczne konsekwencje wynikające z wprowadzania do środowiska syntetycznych toksyn.

Atlas szkodników 2018

Poniżej prezentujemy Atlas szkodników 2018 do obejrzenia online, przy wykorzystaniu technologii Flash. Najlepszą jakość oglądania publikacji uzyskuje się w trybie pełnoekranowym. Wyjść z tego trybu można zawsze po naciśnięciu odpowiedniej ikony bądź naciśnięciu klawisza Escape (ESC) na klawiaturze.

Jeśli Twoje urządzenie nie obsługuje technologii Flash lub nie wyświetla Programu ochrony prawidłowo kliknij tutaj: Atlas szkodników 2018

Instrukcja obsługi

Poniżej znajdziesz opis przycisków wykorzystywanych do przeglądania publikacji.

Dodatkowe informacje:
W każdej chwili możesz przejść do dowolnej części publikacji klikając ikonę SPIS TREŚCI a następnie z listy wybierając interesującą Cię pozycję.
Powiększać obraz możesz za pomocą odpowiednich ikon a także poprzez dwukrotne kliknięcie lewym przyciskiem myszy.
Tryb pełnoekranowy jest najwygodniejszą formą przeglądania publikacji, włączysz go używając odpowiedniej ikony. Wyjść z trybu pełnoekranowego możesz zawsze przez naciśnięcie klawisza ESC (Escape) lub odpowiedniej ikony.

Kontakt

Sienna 39,
00-121 Warszawa
22 395 66 60
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Nasze produkty

 

  •  
  •  
  •